هوای اصفهان در وضعیت قرمز است

هوای اصفهان در وضعیت قرمز است به گزارش پرشین رز، شاخص کیفیت هوای کلانشهر اصفهان و خمینی شهر امروز یکشنبه 23 اردیبهشت ماه در وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم شهروندان به ثبت رسید.به گزارش پرشین رز به نقل از مهر، شاخص کیفی هوای کلان شهر اصفهان برمبنای داده های ۱۵ ایستگاه سنجش فعال در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت ۹ بامداد یکشنبه بیست و سوم اردیبهشت با میانگین ۱۵۳ وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان را نشان میدهد.
بر اساس داده های سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان محیط زیست (منطقه اصفهان) شاخص هوای این کلان شهر امروز در ساعت انتشار این گزارش در ایستگاه خیابان ۲۵ آبان با ۱۶۳، خیابان احمدآباد ۱۹۶، میدان انقلاب ۱۶۰، پارک زمزم ۱۵۱، بزرگراه خرازی ۱۷۶، رهنان و ایستگاه ولدان ۱۷۰، خیابان زینبیه ۱۵۳، خیابان فرشادی ۱۵۹، بولوار کاوه ۱۷۳، کردآباد ۱۸۹ و خیابان میرزا طاهر ۱۵۷ AQI در وضعیت قابل قبول است.
شاخص هوای اصفهان همین طور در ایستگاه دانشگاه صنعتی با عدد ۱۴۱ AQI وضعیت ناسالم برای گروههای حساس و در ایستگاه خیابان فیض ۸۰ و سپاهان شهر ۵۷ AQI وضعیت قابل قبول را نشان میدهد.
امروز شاخص هوا در خمینی شهر با میانگین ۱۵۷ AQI ناسالم برای عموم شهروندان و در زرین شهر با میانگین ۱۲۲، قهجاورستان ۱۲۷ AQI ناسالم برای گروههای حساس و در مبارکه ۵۵، سجزی ۸۴، کاشان با میانگین ۸۸، شاهین شهر ۸۲ و نجف آباد ۶۵ AQI در وضعیت قابل قبول ثبت گردید. ایستگاه سنجش آلودگی هوای منطقه صنعتی دولت آباد قطع است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
این شاخص بطور معمول برای پنج آلاینده هوا شامل مونوکسیدکربن (CO)، اُزن (O۳)، دی اکسید نیتروژن (NO۲)، دی اکسید گوگرد (SO۲) و ذرات معلق زیر ۲.۵ میکرون (PM۲.۵) اندازه گیری و بطور روزانه در ایستگاه های پایش هوا، ثبت می شود.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1403/02/24
09:04:15
5.0 / 5
120
تگهای خبر: آب , آلودگی , باد , پارك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه