تداوم آلودگی هوا طی ۲۴ ساعت اخیر؛

شاخص هوای 5 شهر اصفهان بر مدار نارنجی است

شاخص هوای 5 شهر اصفهان بر مدار نارنجی است پرشین رز: شاخص کیفیت هوای کلانشهر اصفهان، زرین شهر، کاشان، قهجاورستان و سجزی در بیست و چهارمین روز از اردیبهشت ماه وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروههای حساس را نشان میدهد.به گزارش پرشین رز به نقل از مهر، شاخص کیفی هوای کلان شهر اصفهان بر مبنای داده های ۱۵ ایستگاه سنجش فعال در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت بامداد دوشنبه بیست و چهارم اردیبهشت با میانگین ۱۰۳ وضعیت ناسالم برای گروههای حساس (سالمندان، افراد دارای بیماری های تنفسی و قلبی، زنان آبستن و کودکان کمتر از پنج سال) را نشان داده است.
بر اساس داده های سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان محیط زیست (منطقه اصفهان) شاخص هوای این کلان شهر امروز در ساعت انتشار این گزارش در ایستگاه خیابان ۲۵ آبان و کردآباد با ۸۵، پارک زمزم ۸۸، دانشگاه صنعتی، خیابان فیض و بولوار کاوه ۸۹، سپاهان شهر ۷۵، خیابان فرشادی ۸۴، خیابان میرزا طاهر ۸۶ و ایستگاه ولدان ۹۳ AQI در وضعیت قابل قبول است.
شاخص هوای اصفهان همینطور در ایستگاه خیابان احمدآباد با عدد ۱۴۱، بزرگراه خرازی ۱۲۲، رهنان ۱۰۴، خیابان زینبیه ۱۴۹، AQI وضعیت ناسالم برای گروههای حساس و در ایستگاه میدان انقلاب با عدد ۱۷۲ AQI وضعیت ناسالم برای عموم شهروندان را نشان داده است.
امروز شاخص هوا در خمینی شهر با میانگین ۸۷، شاهین شهر ۹۸، مبارکه ۷۷ و نجف آباد ۵۹ AQI قابل قبول و در زرین شهر با میانگین ۱۴۳، سجزی ۱۲۸، قهجاورستان ۱۲۷ و کاشان ۱۰۶ AQI ناسالم برای گروههای حساس به ثبت رسید. ایستگاه سنجش آلودگی هوای منطقه صنعتی دولت آباد قطع است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک می باشد.
این شاخص به صورت معمول برای پنج آلاینده هوا شامل مونوکسیدکربن (CO)، اُزن (O۳)، دی اکسید نیتروژن (NO۲)، دی اکسید گوگرد (SO۲) و ذرات معلق زیر ۲.۵ میکرون (PM۲.۵) اندازه گیری و به صورت روزانه در ایستگاه های پایش هوا، ثبت می شود.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.


منبع:

1403/02/25
12:29:30
5.0 / 5
108
تگهای خبر: آب , آلودگی , باد , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه