هوای اصفهان و 5 شهر مجاور ناسالم می باشد

هوای اصفهان و 5 شهر مجاور ناسالم می باشد به گزارش پرشین رز، هوای کلانشهر اصفهان، شاهین شهر، زرین شهر، مبارکه، سجزی، قهجاورستان در وضعیت ناسالم می باشد.به گزارش پرشین رز به نقل از مهر، شاخص کیفی هوای کلان شهر اصفهان برمبنای داده های ۱۵ ایستگاه سنجش فعال در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت بامداد دوشنبه هجدهم تیرماه با میانگین ۱۰۷ وضعیت ناسالم برای گروههای حساس (سالمندان، افراد دارای بیماریهای تنفسی و قلبی، زنان آبستن و کودکان) را نشان میدهد.
بر اساس داده های سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان محیط زیست (منطقه اصفهان) شاخص هوای این کلان شهر امروز در ساعت انتشار این گزارش در ایستگاه خیابان های ۲۵ آبان و میدان انقلاب ۹۶، پارک زمزم ۹۱، دانشگاه صنعتی ۹۹، سپاهان شهر ۸۲، خیابان فرشادی ۹۰ و خیابان میرزا طاهر ۶۱ AQI در وضعیت زرد و قابل قبول است.
شاخص هوا همین طور در ایستگاه خیابان احمدآباد با عدد ۱۵۷ در وضعیت قرمز و ناسالم برای عموم شهروندان و در خیابان پروین اعتصامی با عدد ۱۴۵، بزرگراه خرازی ۱۲۴، خیابان رودکی ۱۲۶، خیابان زینبیه ۱۱۸، خیابان فیض ۱۰۳، کردآباد ۱۲۵ و ایستگاه ولدان ۱۰۱ AQI وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروههای حساس را نشان میدهد.
امروز شاخص هوا در خمینی شهر با میانگین ۸۹ و نجف آباد ۹۵ AQI در وضعیت قابل قبول است، زرین شهر با میانگین ۱۴۷، شاهین شهر ۱۲۱، مبارکه با ۱۳۳ AQI در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروههای حساس و در سجزی با میانگین ۱۷۰ و قهجاورستان با میانگین ۱۶۲ قرمز و ناسالم برای عموم شهروندان ثبت گردید. ایستگاه سنجش آلودگی هوای شهرک صنعتی دولت آباد قطع است.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروههای حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناکست.
این شاخص به صورت معمول برای پنج آلاینده هوا شامل مونوکسیدکربن (CO)، اُزن (O۳)، دی اکسید نیتروژن (NO۲)، دی اکسید گوگرد (SO۲) و ذرات معلق زیر ۲.۵ میکرون (PM۲.۵) اندازه گیری و به صورت روزانه در ایستگاه های پایش هوا، ثبت می شود.
شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.منبع:

1403/04/18
12:09:37
5.0 / 5
78
تگهای خبر: آب , آلودگی , باد , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه