عضوشورای شهرتهران:

نشت نفت در شهرری به محصولات كشاورزی صدمه رسانده است

نشت نفت در شهرری به محصولات كشاورزی صدمه رسانده است پرشین رز: تهران- عضو كمیسیون سلامت و محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران اظهار داشت: به تازگی میزان نشت نفت در باقرشهر شهرری بیشترشده و به محصولات كشاورزی صدمه رسانده است.


به گزارش پرشین رز به نقل از ایرنا، سید آرش میلانی روز شنبه در نشست خبری كمیسیون سلامت شورای شهر تهران اضافه كرد: طی 15 سال قبل نشت نفت در محدوده مذكور وجود داشته اما به تازگی میزان نشت نفت افزایش یافته و به محصولات كشاورزی صدمه رسانده است.
وی افزود: با استفاده از كمیته سلامت در حال پیگیری این مورد هستیم اما نباید جامعه را دچار وحشت نماییم.
میلانی با اشاره به وضعیت پسماند شهر تهران و اخباری در خصوص وجود اعضای بدن در پسماندهای بیمارستانی هم اظهار داشت: باید این مورد به صورت دقیق بررسی و گزارشات دقیق از ادارات مربوطه دریافت شود.
وی در بخش دیگر سخنان خود درباره وجود دستگاه شنود در درختان بخصوص در خیابان ولیعصر اظهار داشت: این مورد بسیار خنده داری است كه در فضای مجازی انتشار یافته است و صحت ندارد.
میلانی به مبحث دستگاه زباله سوز هم اشاره نمود و اظهار داشت: در دوره نجفی تمهیداتی برای این مورد پیش بینی شد و حتی جلساتی با سرمایه گذاران خارجی برگزار گردید اما در شرایط فعلی و با عنایت به وضعیت اقتصادی این مورد تغییر كرده و ما باید متكی به منابع داخلی باشیم كه به تازگی در دولت هم تصمیمی را بر جبران ضرر افزایش ارز گرفته شده است كه امیدواریم شهرداری تهران بتواند از این فرصت استفاده نماید.
عضو كمیسیون سلامت شورای شهر تهران اضافه كرد: در بحث زباله سوز باید به مبحث اقتصاد توجه ویژه ای شود كه البته این مورد در كنار محیط زیست مورد توجه قرار می گیرد و باید استانداردهای آن هم رعایت شود كه به همین منظور شورا و شهرداری و اداره كل محیط زیست استان تهران جلسات متعددی را در این بخش برگزار كرده اند.
میلانی در مورد وضعیت درخت های چنار در تهران و خیابان ولیعصر اظهار داشت: با عنایت به تغییر شرایط زیستی و اقلیمی ما هم باید در این زمینه اقدامات موثری را انجام دهیم و در این بخش هم تصمیمات خوبی با تشكیل كارگروهی اتخاذ شده است.
آرش میلانی، نورپردازی بر روی درختان مضر است و به مسئولان سازمان فضای سبز و پارك ها گفته ایم كه از این كار اجتناب كنند.
وی افزود: نورپردازی از كف خیابان به درختان البته جای بحث دارد و محل اختلاف است كه برای درختان مضر است یا خیر.
عضو كمیسیون سلامت و محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران همینطور در مورد جمع آوری زباله های خشك و تر بیان كرد: در این زمینه بعضی از شهرداری های مناطق به صورت ابتكاری طرح هایی را به صورت اپلیكیشن انجام دادند كه ما منتظر انجام این طرح ها به صورت پایلوت و در نهایت به صورت كلی در شهر تهران هستیم اما باید به این نكته اشاره شود كه روش های سنتی دیگر جوابگوی جمع آوری زباله های خشك و تر را نمی دهد.
تهرام/9343 / 1539


1397/06/11
13:07:47
5.0 / 5
4740
تگهای خبر: برگ , پارك , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه