تدوین برنامه ارتباطات، آموزش، مشاركت و آگاهی افزایی (سیپا) در دستور كار محیط زیست

تدوین برنامه ارتباطات، آموزش، مشاركت و آگاهی افزایی (سیپا) در دستور كار محیط زیست به گزارش پرشین رز مدیر ملی طرح حفاظت از تالاب های ایران اظهار داشت: تدوین برنامه ارتباطات، آموزش، مشاركت و آگاهی افزایی (سیپا) بعنوان یكی از اهداف راهبردی در برنامه مدیریت جامع زیست بومی تالاب ها در دستور كار قرار گرفته است.به گزارش پرشین رز به نقل از ایسنا علی ارواحی در نخستین كارگاه تدوین برنامه ارتباطات، آموزش، مشاركت و آگاهی افزایی (سیپا) برای تالاب چغاخور كه با حضور نمایندگانی از دستگاه های چهارمحال و بختیاری در بخشداری شهر بلداجی این استان برگزار شد، اظهار داشت: تدوین برنامه ارتباطات، آموزش، مشاركت و آگاهی افزایی (سیپا) بعنوان یكی از اهداف راهبردی در برنامه مدیریت جامع زیست بومی تالاب ها و به منظور اجرایی كردن سفارش كنوانسیون رامسر در خصوص تدوین این برنامه در امتداد حفاظت و بهره برداری خردمندانه و پایدار از تالاب ها در دستور كار سازمان حفاظت محیط زیست و ادارات كل استان ها قرار گرفته است.

وی اضافه كرد: پایین بودن سطح آگاهی گروه های مختلف جامعه از ساز و كارهای طبیعی تالاب ها می تواند تاثیرات بسیاری زیادی بر تخریب تالاب ها داشته باشد. پس داشتن برنامه ای راهبردی، مدون و اجرای منظم و منسجم آن برای افزایش سطح آگاهی های عمومی، افزایش مشاركت گروههای مختلف، تقویت ارتباطات میان بخش های مختلف و... ضروری بنظر می رسد.

در این كارگاه طی یك پروسه مشورتی نقش و رابطه دست اندركاران با تالاب ها، تاثیراتی كه دست اندركاران می توانند بر حفاظت و بهره برداری پایدار از تالاب ها داشته باشند، میزان قدرت و نفوذ آنها در تدوین و اجرای برنامه های سیپا همین طور تعیین دست اندركاران اولیه و ثانویه مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان محیط زیست، تالاب چغاخور یكی از تالاب های با اهمیت بین المللی در كشور است كه در سال ۱۳۸۹ در كنوانسیون رامسر به ثبت رسیده است.
1398/05/07
21:13:44
5.0 / 5
4451
تگهای خبر: برگ , حفاظت , دستگاه , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه