عذرخواهی دولت درباب حادثه برای اتوبوس خبرنگاران و سربازمعلم ها

عذرخواهی دولت درباب حادثه برای اتوبوس خبرنگاران و سربازمعلم ها سخنگوی دولت با اشاره به دو حادثه واژگونی اتوبوس خبرنگاران و تصادف اتوبوس سربازمعلم ها، اظهار داشت: با ابراز تسلیت از جان و دل، از هرگونه نقصان متصوری پوزش می خواهم.


به گزارش پرشین رز به نقل از ایسنا، در ابتدای نشست این هفته سخنگوی دولت، علی ربیعی با ابراز تاسف عمیق برای از دست دادن فرزندان ایران طی دو حادثه واژگونی اتوبوس خبرنگاران و تصادف اتوبوس سربازمعلم ها به خانواده های این عزیزان تسلیت گفت و اعلام کرد، با ابراز تسلیت از جان و دل، از هرگونه نقصان متصوری پوزش می خواهم.
وی با ابراز تاسف برای درگذشت دو خبرنگار حوزه محیط زیست خبرگزاری ایسنا و ایرنا برای خانواده آنان آرزوی صبر کرد.
وی با اشاره به سالگرد شهادت آیت الله بهشتی تصریح کرد: شیوه شهادت بهشتی توسط تروریست ها بیان کننده نظریه گفت و گو در مقابل گلوله بود.
ربیعی اظهار داشت: بهشتی از پدران قانون اساسی ایران شمرده می شود، بهشتی در زمانه ای که برخی به اسم انقلابی گری با سوءظن به جامعه می نگریستند، به دنبال حقوق شهروندی بود.
سخنگوی دولت اشاره کرد: تحریم ها ضلع دیگری از ترور است، البته ما هیچگاه تسلیم نشده و نخواهیم شد. هر چند امروز شاهدیم که تحریم کنندگان از این کار پیشمان نیستند و راه خودشان را ادامه می دهند.
وی اظهار داشت: بهشتی واضع نظریه گفتگو بود. دفاع از آزادی، امنیت و گسترش عدالت بنیان نظریه شهید بهشتی بود. نام بهشتی با نام قانون اساسی و حقوق شهروندی پیوند خورده است. او به دفاع از حقوق اساسی شهروندان پرداخت و نگاه جرم انگارانه به مخالفان سیاسی را نپذیرفت.
ربیعی اشاره کرد: ما امروز همه دولت های غربی را به بازبینی سیاست های غلط گذشته و اختتام دادن به تحریم ها دعوت می نماییم.
سخنگوی دولت اشاره کرد: ما در دولت با سیاستگذاری ها و حمایت ها نه فقط در تولید داخلی گرفتار کمبود نشدیم بلکه برخی صنایع به رشد خوبی رسیدند. دولت با اعتقاد به اصل تعامل با خارج، تقویت داخلی و مقاومت اقتصادی را فراموش نکرد.
ربیعی با گرامیداشت سالروز بمباران سردشت اظهار داشت: این روز مجالی است برای تاکید بر قربانی بودن انسان در استفاده از تسلیحات کشتار جمعی و تصریح این واقعیت که چرا جمهوری اسلامی ایران با ساخت، انبار و استفاده از این نوع تسلیحات مخالف بوده است.
وی اضافه کرد: در چهار دهه گذشته و بعد از انقلاب اسلامی دشمنان ایران برنامه هجومی برای ترور سه ارزش بنیادین عدالت، امنیت و آزادی ایران اسلامی ما را در پیش گرفتند که ترور شهید بهشتی نمونه ای از ترور عدالت و بمباران سردشت نمادی از ترور امنیت بود که به آن محدود نشده است و به حمایت گروه های تروریستی در داخل و خارج از ایران این ترورها ادامه داشته است و با ترور بزدلانه سردار شهید ما حاج قاسم سلیمانی نمادی دیگری از آن ساخته اند.
ادامه دارد...


1400/04/08
12:34:39
5.0 / 5
290
تگهای خبر: آزاد , امنیت , برگ , گل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
persianrose.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پرشین رز محفوظ است

پرشین رز

گل و گیاه